projekt nr 3

3. Montaż śmietniczek i pojemników na psie odchody przy ulicach Wolności, Połanieckiej, 3-go Maja i Wojsławickiej.


Lokalizacja projektu

ul. Wolności (na całej długości)
ul. 3-go Maja (na całej długości)
ul. Połaniecka (na całej długości)
ul. Wojsławicka (na całej długości)

Skrócony opis projektu

Zakup i montaż pojemników na psie nieczystości wyposażonych w specjalny podajnik na torebki foliowe lub papierowe (w 100% biodegradowalne) oraz zwykłych koszy na śmieci. Pojemniki i kosze powinny być rozstawione po dwóch stronach ulicy.
Realizacja projektu zmotywuje właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach oraz każdego z nas do utrzymania czystości, bo po prostu będzie jak to robić.

Opis projektu

Celem projektu jest utrzymanie osiedla w czystości. Aktualnie na osiedlu nie ma zbyt wielu śmietniczek, a szczególnie przy największych jego ulicach. Częste "poszukiwania śmietniczki" powodują wyrzucenie śmieci na ulicę czy chodnik. Pojemników na psie kupy nie ma wcale. Właściciele czworonogów nie mają gdzie wyrzucać nieczystości po swoich pupilach. Myślę, że kosze na psie odchody sprawią, iż ludzie będą chętniej sprzątać po psach i nie będą musieli nosić ze sobą śmieci. Realizacja projektu sprawi, że osiedle stanie się czystsze i bardziej schludne, a jak wszyscy wiemy w takich okolicznościach lepiej się żyje.

Poszczególne elementy kosztów, wskazane przez wnioskodawcę
Lp.Część składowaŁączny koszt
120 koszy śmietnikowych8 000 zł
220 koszy na psie odchody26 000 zł
Łącznie: 34 000 zł